Працюємо з 08:00 до 20:00
Щодня. Без вихідних! Телефонуйте зараз!
Чому здуваються кришки при автоклавуванні та як цього уникнути?
                 

Чому здуваються кришки при автоклавуванні та як цього уникнути?

  • Icon Як працює автоклав?
  • Icon Чому здуваються кришки

Кришки та аксесуари для автоклавування:

Автоклав "А16 electro" (Універсальний)

Автоклав "А16 electro" (Універсальний)
9700 грн
Детальніше
Купити

Кришка закаткова автоклавна СКО 82 мм (50 шт)

Кришка закаткова автоклавна СКО 82 мм (50 шт)
300 грн
Детальніше
Купити

Кришка для автоклаву твіст офф 82 мм (50шт)

Кришка для автоклаву твіст офф 82 мм (50шт)
350 грн
Детальніше
Купити

Автоклав "А16 electro" (Універсальний)

Автоклав "А16 electro" (Універсальний)
9700 грн
Детальніше
Купити

Затискачі для кришок СКО – комплект 10 шт.

Затискачі для кришок СКО – комплект 10 шт.
400 грн
Детальніше
Купити

Кришка для автоклаву твіст офф 82 мм (50шт)

Кришка для автоклаву твіст офф 82 мм (50шт)
350 грн
Детальніше
Купити

Переглядайте відео:

Чому здуваються кришки при автоклавуванні?

Приготування домашніх консерв у банках за допомогою автоклаву – це надійний спосіб консервації продуктів, що забезпечує їх зберігання довгий час. Однак, навіть при дотриманні всіх інструкцій в результаті можемо отримати не приємну картину у вигляді здутих кришок на банках.  Така ситуація ставить під сумнів якість і безпеку консервованих продуктів. У цій статті ми розглянемо основні причини, чому здуваються кришки при автоклавуванні, і поділимося практичними та дієвими порадами як цього можна уникнути.

Типи здуття кришок

  • Здуття кришок одразу після автоклавування
  • Здуття кришок під час зберігання

Важливо розрізняти ці два випадки, оскільки причини виникнення проблеми відрізняються, відповідно, й рішення також різні.

Перший тип: Здуття кришок одразу після автоклавування

Найчастіше це не критично, і така ситуація є лише візуальною проблемою кришки. Поставте такі банки в холодильник або інше холодне місце – є велика ймовірність, що кришки втягнуться. Продукт у таких банках, зазвичай, безпечний для вживання.

Перший тип. Причина 1 - Температура води та продуктів.

Одна з найчастіших причин здуття кришок – різниця в температурах. Важливо, щоб вода, яку ви заливаєте в автоклав, була кімнатної температури. Якщо вона занадто холодна, це може спричинити різке охолодження, що спровокує здуття кришок. Те ж стосується продуктів, що закладаються в банки – вони також мають бути кімнатної температури. Якщо ж продукти занадто холодні, після автоклавування  ви отримаєте здуті кришки.

Перший тип. Причина 2 - Негерметичний автоклав.

Якщо ваш пристрій втратив герметичність та почав пропускати повітря, то тиск  всередині буде нестабільним, що може спричинити здуття кришок. Переконайтеся, що після повного охолодження в автоклаві залишається рівно 1 аТм, якщо ж це не так, і самостійно усунути причину розгерметизації у вас не вийшло зверніться до нас за діагностикою автоклава. 

Перший тип. Причина 3 - Переповнені банки.

Під час стерилізації та приготуванні продукт розширяється, і у банці має бути достатньо вільного простору для циркуляції повітря. Не правильне заповнення банок спричиняє здуття кришок, щоб цього уникнути банки не повинні бути заповнені до самого верху, залишайте прошарок повітря у 2 см до краю банки.

Перший тип. Причина 4 - Неправильне стравлювання повітря.

Швидке або передчасне стравлювання повітря з автоклава може також мати наслідок у вигляді зіпсованих кришок, тому стравлювати повітря потрібно лише після того, як температура всередині автоклава знизиться до 30°С при автоклавуванні кришками СКО, та до 60°С - 70°С при консервуванні з кришками твіст-офф або реторт-пакетами, і робити це поступово.

Перший тип. Причина 5 - Низька якість кришок.

Автоклав та погані кришки для консервації - не сумісні! Кришки, що виготовлені з тонкої сталі, не розраховані на перепади тиску та не підходять для стерилізації при високих температурах в автоклаві. Рекомендуємо використовувати спеціалізовані кришки, які мають потовщену стінку та розробленні для автоклавування. Адже якість кришок відіграє вирішальну роль у процесі автоклавування. А для консервування з кришками СКО - одягати спеціальні затискачі на банки, які є доступні до замовлення на сайті.

Другий тип: Здуття кришок під час зберігання

Це ознака того, що продукт зіпсований. Таку консервацію потрібно негайно утилізувати, оскільки споживання таких продуктів є небезпечним і може спричинити проблем зі здоров'ям.

Другий тип: Причина 1 - Неякісні продукти.

Якщо продукт був зіпсований до автоклавування, стерилізація не врятує ситуацію. З часом такі продукти продовжують псуватися, що призводить до здуття кришок під час зберігання.

Другий тип: Причина 2 - Неповноцінне автоклавування.

При порушенні чи недотриманні рекомендованих режимів автоклавування, продукт залишитися нестерильним. В середині банки починають розвиватися патогенні мікроорганізми, це й призводить до здуття кришок через певний час після консервування.

Уникайте проблем з автоклавуванням, дотримуючись наших порад! 

Ретельно дотримуйтеся інструкцій з автоклавування, включаючи температурні режими, час стерилізації та правила зберігання готової консервації, а також не економте на кришках, для попередження здуття та тривалого зберігання використовуйте кришки, які спеціально створенні для автоклавування.

Наш канал на YouTube

Uteho

Не забудьте підписатися на наш канал, щоб не пропускати нові цікаві відео, отримувати корисні поради з автоклавування та дізнаватися цікаві рецепти для автоклава.