Працюємо з 08:00 до 20:00
Щодня. Без вихідних! Телефонуйте зараз!
4 правила догляду за автоклавом
                 

4 правила догляду за автоклавом

  • Icon Як працює автоклав?
  • Icon Догляд та технічне обслуговування

Товари для автоклавування:

Автоклав "А16 electro" (Універсальний)

Автоклав "А16 electro" (Універсальний)
9700 грн
Детальніше
Купити

Паровий клапан

Паровий клапан
600 грн
Детальніше
Купити

Кришка для автоклаву твіст офф 82 мм (50шт)

Кришка для автоклаву твіст офф 82 мм (50шт)
350 грн
Детальніше
Купити

Автоклав "А16 electro" (Універсальний)

Автоклав "А16 electro" (Універсальний)
9700 грн
Детальніше
Купити

Затискачі для кришок СКО – комплект 10 шт.

Затискачі для кришок СКО – комплект 10 шт.
400 грн
Детальніше
Купити

Кришка для автоклаву твіст офф 82 мм (50шт)

Кришка для автоклаву твіст офф 82 мм (50шт)
350 грн
Детальніше
Купити

Переглядайте відео:

Догляд за автоклавом

Автоклав — це незамінний пристрій для домашнього консервування та комерційного виробництва закруток. Але як правильно доглядати за автоклавом, щоб він справно працював десятки років? Все просто! Необхідно дотримуватися простих правил догляду та технічного обслуговування. У цій статті ми розглянемо 4 правила догляду, які допоможуть автоклаву залишатися справним та ефективно працювати без нарікань.

1. Вчасна заміна прокладки

Спеціальна прокладка з харчового термостійкого силікону максимально точно повторює форму фланця та забезпечує герметичність автоклава під час роботи. Ця важлива деталь піддається постійному зносу та впливу температур. Тому слід регулярно перевіряти гумову прокладку на наявність тріщин, пошкоджень або втрати еластичності. Якщо помітили, що прокладка стала крихка, почала пропускати пару або пошкодилась, негайно замініть її.

Як замінити прокладку?

  • Зніміть стару прокладку.
  • Очистіть місце встановлення.
  • Встановіть нову прокладку.
Використовуйте лише оригінальні запчастини для автоклава, щоб забезпечити його безпечну і тривалу роботу. Замовити оригінальні запчастини можна у нас на сайті в розділі комплектуючі для автоклава.

2. Зменшення впливу жорсткої води

Жорстка вода — один із головних ворогів автоклава. Вона містить багато мінералів (кальцій, магній), які осідають на внутрішніх поверхнях і нагрівальному елементі, утворюючи наліт.

Жорстка вода призводить до:

  • Зниження ефективності нагрівання.
  • Збільшення часу нагріву.
  • Зменшення терміну експлуатації ТЕНа та самого автоклава.
Щоб уникнути впливу жорсткої води встановіть додатковий фільтр для пом’якшення води або додавайте невелику кількість лимонної кислоти під час кожного автоклавування. Лимонна кислота розчиняє мінеральні відкладення та запобігає їх накопиченню.
Важливо пам'ятати! Надмірна кількість кислоти може призвести до корозії, пошкодження ущільнень та інших деталей автоклава. Концентрація лимонної кислоти залежить від об'єму води в автоклаві, ступеню жорсткості води та матеріалу самого автоклаву.
  • Нержавіюча сталь: більш стійка до кислот, дозволяє використовувати трохи вищі концентрації.
  • Чорний метал: менш стійкий, вимагає обережного підбору концентрації, щоб уникнути корозії.
Ви можете почати з низької концентрації лимонної кислоти (наприклад, 0,5-1%) і поступово збільшити її, спостерігаючи за результатом.

3. Очищення після використання

Ретельне очищення автоклава — ключ до його тривалої служби. Це не лише збереже автоклав у відмінному стані, але й забезпечить безпеку його роботи. Нехтування цим правилом може призвести до появи іржі, неприємного запаху, та навіть поломок.

Після кожного використання:

  • Промийте внутрішні поверхні водою.
  • Видаліть залишки продуктів і конденсату.
  • Витріть автоклав насухо ганчіркою зовні та в середині.

4. Перевірка справності всіх елементів

Усі компоненти повинні працювати належним чином, адже будь-які несправності можуть стати причиною збою в роботі автоклава або аварії. Регулярно перевіряйте, чи справно працюють всі елементи автоклава:
  • Термометр. Неправильні показники температури можуть вплинути на якість стерилізації.
  • Клапани. Забезпечують регулювання тиску, зміни в роботі клапанів можуть вплинути на процес автоклавування та аварійної ситуації.
  • Терморегулятор. Відповідає за точність температурного режиму при автономній роботі приладу.
При виявленні несправностей зверніться до сервісного центру або замініть несправні деталі самостійно. Своєчасне обслуговування, ремонт та заміна деталей дозволить уникнути серйозних поломок та продовжить термін служби.

Як користуватися автоклавом?

Отже, побутові автоклави безпечні, доступні, прості у використанні та енергоефективні пристрої, які здатні значно полегшити процес консервації. 

Бажаєте, щоб ваш автоклав працював довго? Дотримуючись цих простих чотирьох правил, ви забезпечите своєму приладу безперебійну роботу на десятиліття. Нагадуємо, що ми пропонуємо безкоштовну діагностику автоклавів нашого виробництва, а також послуги з їх технічного обслуговування та реставрації. Переглядайте відео, щоб дізнатися більше, або звертайтеся за консультацією до наших спеціалістів.

Наш канал на YouTube

Uteho

Не забудьте підписатися на наш канал, щоб не пропускати нові цікаві відео, отримувати корисні поради з автоклавування та дізнаватися цікаві рецепти для автоклава.