Працюємо з 08:00 до 20:00
Щодня. Без вихідних! Телефонуйте зараз!
Варення в Автоклаві: Рецепти в Домашніх умовах

Варення в Автоклаві: Рецепти в Домашніх умовах

Готувати консервоване варення в автоклаві простіше: за допомогою цього агрегата можна швидше доводити продукт до готового стану, забезпечувати йому тривале зберігання в типових для житла температурних умовах (14-30 градусів Цельсія). Для різних видів варення може використовуватися стерилізація в автоклаві (температурна обробка в температурних межах 100-105 градусів Цельсія) або пастеризація (обробка до 100 градусів Цельсія). Мета будь-якого процесу одна: видалити з продукту небезпечні мікроорганізми.

Смачний, солодкий джем можна приготувати практично з усіх фруктів. Основний інгредієнт – цукор, завдяки якому утворюється желейна маса. А в варенні можуть зустрічатися цілі шматочки фруктів, які готувалися в сиропі.

Рецепт полуничного джему в автоклаві


Варення в автоклаві


Для приготування цієї консервації потрібні такі інгредієнти:

  • полуниця - 1300 г (приблизно 10 склянок);
  • цукор - 4 склянки;
  • пектин - 1 пакет.

Рецепт повидла в автоклаві з полуниці наступний: ягоди потрібно ретельно промити під проточною водою, видалити черенки, покласти у велику миску і залити водою. За допомогою дерев'яної ложки ягоди потрібно розім'яти до стану однорідної маси. У такому вигляді вони виділяють натуральний згущувач - пектин. Якщо є терпіння, можна попередньо розрізати кожну ягоду на 4 частини.

Частину цукру потрібно змішати з пакетиком пектину і додати до пом'ятої полуниці. Ємність з сумішшю потрібно поставити на середній вогонь і дуже часто помішуючи, довести до кипіння. Відразу ж додати цукор, що залишився, перемішати, кип'ятити 1 хв. Можна зняти піну, але можна і не чіпати - вона нешкідлива. Остигаючи, суміш повинна сильно загуснути.

Готовий джем потрібно розкласти по банках, залишаючи 3 см до кришок і відразу ж закатати. Банки поставити в автоклав, наповнений водою і при температурі 100 градусів Цельсія стерилізувати 10 хвилин.

ХІТИ ПРОДАЖІВ

Рецепт варення з груші з малиною в автоклаві


Варенье из груши с малиной в автоклаве


Для приготування знадобляться наступні компоненти:

  • стиглі, крупно нарізані груші - 2 склянки;
  • свіжа або розморожена малина - 2 склянки;
  • цукор - 6 склянок;
  • лимонний сік - 2 ст.л .;
  • апельсинова цедра терта - 2 ч.л .;
  • фруктовий пектин - 1 пакетик (30 г).

Рецепт варення в автоклаві простий: змішуємо всі інгредієнти (крім пектину) у великій каструлі, ставимо на вогонь і, часто помішуючи, доводимо до кипіння. Вимикаємо вогонь, додаємо пектин, перемішуємо і знову доводимо до кипіння, після чого кип'ятимо не довше ніж 60 сек, не припиняючи помішувати. Збираємо піну, заливаємо варення в півлітрові банки, залишаючи до кришки 1 см. Закочуємо банки і відправляємо на стерилізацію на 10 хвилин при температурі 100 градусів Цельсія.


Рецепт варення з чорниці в автоклаві


Щоб приготувати варення в автоклаві в домашніх умовах з корисної ягоди, потрібні такі інгредієнти:

  • чорниця лісова - 1 кг;
  • цукор - 1,2 кг;
  • вода - 0,5 л.

Для варення знадобляться стиглі, але не перезріті ягоди. Їх потрібно перебрати, вимити, просушити. Воду нагріти і розчинити в ній цукор. Майбутній сироп поставити на вогонь, довести до кипіння і потримати на повільному вогні 5 хв., Постійно помішуючи. Готовий сироп процідити через дрібне сито і знову довести до кипіння. Після цього додати в нього чорницю і вимкнути вогонь. В ідеалі потрібно дати сиропу з ягодами настоятися близько 4 год. Після потрібно знову довести до кипіння і варити 15 хв. на мінімальному вогні.

Варення розкласти по чистих банках, закатати і поставити в автоклав для пастеризації. При температурі 90 градусів Цельсія півлітрові ємності слід пастеризувати до 15 хв, а літрові - 20 хв.


Рецепт варення з чорноплідної горобини в автоклаві


Варенье из черноплодной рябины


Цю домашню заготовку можна приготувати з таких компонентів:

  • чорноплідна горобина - 1 кг;
  • вода - 2 склянки;
  • цукор - 1,4 кг.

Готувати варення з чорноплідної горобини в автоклаві потрібно так: спершу забезпечити термічну обробку ягід, так як навіть в стиглому стані вони відрізняються сухістю. Досить опустити плоди на 5 хв. в киплячу воду, після чого відразу ж занурити в холодну. Цього достатньо для розм'якшення шкірки.

Окремо потрібно приготувати сироп: змішати воду з цукром, довести до кипіння і 3 хв. проварити на слабкому вогні, постійно помішуючи. У киплячий сироп додати ягоди, проварити ще 3 хв., Дати охолонути і настоятися (найпростіше залишити на ніч). Вранці масу потрібно знову довести до кипіння, розлити по банках, законсервувати і пастеризувати в автоклаві 15 хв. при температурі 85-90 градусів Цельсія.

Як зварити варення в автоклаві з інших інгредієнтів (наприклад, слив або яблук)? Можна слідувати будь-якого з описаних вище рецептів: як ви бачите, технологія практично скрізь збігається, різниця лише в пропорціях. Для приготування варення досить подрібнених плодів і цукрового сиропу, для джему (повидла) потрібно додати пектину. Це натуральний загущувач, який набагато безпечніший желатина.

Хочете готувати дуже смачне домашнє варення або повидло в домашніх умовах? Бажаєте забезпечити основу для тривалого і безпечного зберігання продукту? Вам потрібен якісний автоклав. Наша компанія пропонує сучасні моделі, виготовлені в промислових умовах. Купуйте їх і зробіть процес консервації зручним.

Читайте також:

Поділіться з друзями