Овочеві консерви в автоклаві
Правильна консервація овочів дозволяє зберегти більшість їх корисних речовин і перетворити заготовки в недорогі і повноцінні джерела вітамінів, а також мінеральних речовин. Цих компонентів в овочах набагато більше, ніж у фруктах. Домашнє консервування овочів в автоклаві дозволяє зробити процес заготовки швидким і з мінімальними зусиллями - і це стосується практично всього спектру продуктів.
Якщо брати до уваги професійну класифікацію, в домашньому автоклаві можна готувати натуральні, закусочні і обідні консерви, овочеві соки та маринади, продукти на основі томатів. До натуральних консервів відносять ті, які приготовлені з одного або декількох овочів з цукром, сіллю і кислотами, залитих водою і простерилізованих. До закусочних - продукти з овочів, до яких додано рослинне масло, прянощі, томатний сік, зелень. Вони найчастіше проходять перед консервацією попередню обробку і виходять більш калорійними.
Кукурудза, капуста цвітна, томати, морква, горошок, деякі види зелені і багато інших законсервованих овочів належать до розряду натуральних консервів.
Правила консервації овочів в автоклаві
Овочі в автоклаві готують, в більшості випадків дотримуючись такий алгоритм:
- Підбір овочів - стиглих, без гнилі та інших вад.
- Обробка - мийка, сортування, очищення, нарізування, варіння або інша попередня термообробка (якщо це необхідно).
- Укладання на дно чистих банок ароматичних і пряних речовин згідно з рецептом.
- Додавання овочів (практично завжди воно проводиться без трамбування).
- Створення заливки. Зазвичай для цього потрібна гаряча вода (близько 80 градусів Цельсія) з сіллю, цукром і оцтом.
- Додавання гарячої заливки в банки. При цьому важливо залишити близько 2 см до кришки - в процесі стерилізації склад буде розширюватися, і йому потрібно місце.
- Закриття банок за допомогою металевих кришок.
- Стерилізація банок в автоклаві при певних умовах температури і тиску.
- Виїмка банок після охолодження автоклава.
Консерви з овочами (ємності від 300 г до літра) стерилізують при 90°С близько 20 хвилин. А мариновані гриби з таким же об'ємом тари – при 110°С приблизно 40 хвилин.
Щоб овочі зберігалися тривалий час і не псувалися, їх потрібно тримати в приміщенні з температурою від -2 до + 15 ° С. А вологість в кімнаті не повинна перевищувати 95%.
Загальні норми стерилізації консервованих овочів в автоклаві:
Обсяг банок, л | Температура стерилізації, градуси Цельсія |
Тривалість стерилізації, хв |
---|---|---|
0,35 | 90 | 10 |
0,50 | 90 | 15 |
1,00 | 90 | 20 |
Рецепт консервованих баклажанів в автоклаві
Ці класичні овочеві консерви в автоклаві готують з таких інгредієнтів:
- сині - 3 кг;
- перець сладкій- 2 кг;
- томати - 1 кг;
- цибуля - 500 г;
- морквина - 1 кг;
- масло соняшнику - 1,5 ст .;
- сіль - 2 ст.л.
Найкраще для рецепта підійдуть ранні баклажани (у них насіння ще не так багато). Їх потрібно нарізати кружечками, посолити і залишити в каструлі на 3 години, щоб з'явився сік. У цей час потрібно нарізати інші овочі: моркву перетерти, цибулю і перець порізати на кільця, помідори - на четвертини. Кожен інгредієнт потрібно окремо обсмажити на олії соняшнику, і тільки після цього змішати. У чисті банки покласти баклажани, наступним шаром - овочі, і так шарами заповнювати до верху. Час стерилізації в автоклаві - до 15 хв.
Консервовані помідори в автоклаві
Поширена консервація овочів в автоклаві у власному соку - наприклад, для приготування помідор потрібно:
- помідори середніх розмірів - 12 шт .;
- свіжовичавлений томатний сік - 1 ст .;
- перець чорний - 4-5 горошин;
- сіль - 1 ч.л.
Помідори помити і 30 секунд потримати в окропі, щоб після зняти з них шкірку. У банки покласти перець і сіль, дуже акуратно викласти помідори (ні в якому разі не стискати!), Томатний сік підігріти приблизно до 80 градусів Цельсія і залити його в банки. Після ємності можна герметично закатати металевими кришками. Закриті банки потрібно виставити в автоклаві і стерилізувати 15 хв. Готовий продукт чудово зберігається і є універсальним: його можна вживати в чистому вигляді або робити компонентом страв (наприклад, піци).
Рецепт консервування огірків в автоклаві
Можна робити заготовки на зиму в автоклаві в тому числі і з огірків. В даному рецепті розглянемо приготування хрустких маринованих плодів. Для цього потрібні:
- огірки середніх розмірів;
- сіль - 5 г на півлітрову банку;
- часник зубчиками - 3-4 шт .;
- кріп свіжий;
- чорний перець - 0,5 ч.л .;
- оцет - 1 ч.л .;
- вода.
Пропорції продуктів підбираємо в залежності від обсягу використовуваних банок. Спеції кладемо за смаком. Для консервації підбираємо тверді огірки. В ідеалі вони повинні бути зібрані не пізніше, ніж за 24 години до приготування. Огірки можна консервувати цілком (в результаті вони будуть хрусткими), для бутербродів (порізаними на смуги) або для салатів (порізаними на гуртки). Останні два варіанти практично не дозволяють домогтися потрібної хрусткості, зате забезпечують зручне використання консервів.
У кожну банку додаємо по гілці свіжого, попередньо вимитого кропу. Далі закладаємо перець-горошок і часник. При бажанні рецепт можна доповнити 1 ч.л. насіння гірчиці і трохи добре подрібненого лука. Якщо ви любите гострі страви, додайте 1 ч.л. подрібненого сухого червоного перцю.
Далі готуємо розсіл. Для нього краще взяти білий оцет - приблизно 2 ст. Заливаємо його в каструлю і додаємо чверть склянки води, а також сіль. Доводимо суміш до кипіння, і відразу ж вимикаємо вогонь. Тим часом огірки заколюємо в банки, заливаємо їх розчином, залишаючи до кришки 1 см. Банки закатуємо і ставимо в автоклав. Час стерилізації - не більш як 5 хв. при температурі 90 градусів Цельсія, інакше хрусткость буде втрачена.
Рецепт консервування кабачків в автоклаві
Сучасні рецепти консервування овочів дозволяють приготувати і таку класичну, але улюблену багатьма заготовку, як кабачкова ікра. Для не потрібні:
- кабачки - 2 кг;
- перець солодкий - 500 г;
- цибуля - 500 г;
- морква - 1 кг;
- масло соняшнику - 0,5 л;
- цукор - 50 г;
- сіль - 75 г;
- готова томатна паста - 150 г.
Кабачки потрібно почистити і нарізати приблизно 2-сантиметровими кубиками. Добре подрібнити цибулю, а перець і моркву перетерти або нарізати соломкою. Перець, морква і цибуля краще трохи обсмажити на маслі соняшнику. Трохи пізніше додати до них кабачки, а також томатну пасту, сіль і цукор. Гасити овочі потрібно до готовності, найкраще на повільному вогні. Готовий продукт потрібно подрібнити - наприклад, за допомогою блендера. Отриману ікру розкласти по пів-літровим банкам і закатати. Час стерилізації - 10 хвилин при температурі 90 градусів Цельсія.
Рецепти консерв з морквою в автоклаві
Доступні також рецепти заготовок в автоклаві, де одним з основних інгредієнтів виступає морква. Наприклад, для приготування моркви зі спаржевої квасолею необхідні:
- морква - 500 г;
- спаржева квасоля - 1 кг;
- лавровий лист - за смаком;
- ріпчаста цибуля - 200 г;
- помідори - 700 г;
- масло соняшнику - 200 г;
- сіль - 3 ч.л .;
- цукор - 2 ч.л.
У квасолі обрізаємо хвостики і ріжемо на дві половинки. 200 г моркви нарізаємо соломкою, інші 300 г - подрібнюємо на тертці. У банки кладемо пошарово квасоля з морквою, нарізаною соломкою, додаємо лавровий лист.
Готуємо соус. Подрібнюємо цибулю і разом з натертою морквою обсмажуємо на маслі соняшнику до золотистої скоринки. Сюди ж додаємо порізані на невеликі шматки помідори. Наливаємо на сковороду воду, щоб вона покрила складові, і тушкуємо так 5 хв. Готовий соус розливаємо по банках. Після ємності закатуємо і стерилізуємо в автоклаві 10 хв.
Салат з морквою в автоклаві
Ще один рецепт консерви в автоклаві з використанням моркви вимагає таких інгредієнтів:
- морква - 1 кг;
- цибуля і капуста - по 1 кг;
- перець солодкий - 500 г;
- вода - 1 л;
- оцет 9% - 1 ст .;
- цукор - 250 г;
- сіль - 2 ст.л .;
- лавровий лист - 4 шт .;
- перець - 6 горошин.
Моркву подрібнюємо на крупній тертці, капусту нарізаємо шинковкой, цибулю чистимо і ріжемо половинками. З перцю видаляємо насіння, миємо й ріжемо на смужки. Окремо готуємо маринад: у воду додаємо оцет, сіль, перець і цукор, а також лавровий лист, кип'ятимо і залишаємо варитися 10 хв. Складаємо в банку шарами капусту, моркву, цибулю і перець, зверху заливаємо маринадом, залишаючи 1,5 см до кришки. Після закатуємо ємності і стерилізуємо в автоклаві 10 хв.
У домашніх умовах можна використовувати будь-які рецепти приготування овочів в автоклаві і отримувати в результаті смачні і корисні заготовки без консервантів. Щоб мати таку можливість, слід купити якісний автоклав, виготовлений в промислових умовах. Для великого виробництва наша компанія пропонує серію промислових автоклавів.
Наша компанія пропонує випробувані моделі, які відрізняються безпечністю, надійністю і зручністю експлуатації. Купуйте автоклав, та консервування перетвориться з рутини в приємний і швидкий процес.
Читайте також: