Приголомшливо смачні шпроти з уклейки
Завзяті рибалки можуть розповісти сотні рецептів приготування риби, починаючи від традиційної юшки і закінчуючи фаршированої щукою. Ми ж поговоримо про такий продукт, як шпроти, для виготовлення яких в домашніх умовах буде необхідно купити автоклав від нашого магазину.
У зв'язку з несприятливою екологічною ситуацією, водні ресурси виснажуються. Це також впливає і на виробництво консервів. У банці зі шпротами часто можна знайти такі види маленьких риб: кільку, анчоуси, мальків, оселедця, салаку або каспійську тюльку.
Автоклав для приготування консервації - один з важливих компонентів на будь-якій кухні, що дозволяє заготовити і, що найважливіше, якісно зберегти будь-яку продукцію без доступу повітря.
Отже, нам знадобиться вихідна сировина - шпроти найчастіше виготовляються з кільки, однак просунуті рибалки віддають перевагу більш гідну заміну - уклейку або себелев.
Уклейка – це риба зі світлим черевом і практично прямою сіро-блакитною спинкою. Її тіло не дуже довге, але довгасте, боки стислі. Хвіст закінчується великим темним плавцем з глибоким вирізом. Колір луски– металевий, присутній дзеркальний блиск.
Уклейка досить схожа на кільку, проте вона відрізняється більш ніжним м'ясом і наявністю більш якісної жирового прошарку. Наловити її в певних широтах досить просто, використовуючи відповідне рибальське спорядження - за один захід можна отримати до 5-6 кг риби.
Основні етапи приготування шпротів з уклейки
Використовуючи автоклав, ви зможете приготувати смачні і ніжні шпроти з уклейки, які нічим не поступаються за смаковими характеристиками від знаменитих ризьких шпрот. З чого необхідно почати? Перш за все - з патрання риби і повного відрізання голови.
Шпроти в олії – це консерви з копченої риби. Для їх приготування вибирають свіжу або морожену рибу розміром від 7 до 12 см. Види риб, які використовуються для приготування шпротів: балтійська салака, кілька, каспійська кілька, біломорський та атлантичний оселедець, європейський анчоус.
Луска на даному етапі не видаляється для проміжного етапу копчення. Тушки промиваються водою і хвости підвішуються на палички з бамбука по ширині коптильні. У такому вигляді вони повинні провисеть в провітрюваному приміщенні не менше пари годин, щоб трохи підсушити.
Використовуючи коптильню гарячого копчення, яка заправляється вільховою або березової тріскою, починаємо коптити рибу біля півгодини. Температура при цьому процесі може коливатися в досить широких межах від 40 до 60 градусів - цей параметр залежить від розмірів риби і часу попередньої просушки.
Знову дістаємо палички з рибою і поміщаємо в провітрюється на протязі на 1-2 години. Готуємо тару - скляні вимиті баночки об'ємом 250 або 500 мл, на дно яких укладається пара-трійка горошин запашного перцю.
ХІТИ ПРОДАЖІВ
Риба щільно укладається практично доверху банок, зверху додається:
- чайна ложка солі,
- лавровий лист,
- трохи часнику,
- соняшникова олія, яке повинно повністю покрити рибу.
Обсяг соняшникової олії залежить від щільності укладання уклейки в банки і від об'єму тари. Зазвичай вистачає від 20 до 40 грам продукту. Банки закриваються кришками і трохи збовтуються, щоб масло, сіль і спеції перемішалися.
Банки закладаються в автоклав, в якому виставляється температура 105-115 ° і тиск близько чотирьох атмосфер. При температурі 100 градусів шпроти готуються близько години, при 115 градусах - 40-45 хвилин. Можна спробувати обидва способи - смак практично не відрізняється.
Зберігати готові шпроти з уклейки бажано в сухому і прохолодному місці. Готовий продукт за своїми смаковими параметрами оцінять навіть справжні гурмани. Це ідеальна закуска на будь-який святковий стіл, яку ви тепер зможете собі дозволити в будь-який день.
Читайте також: