TIG-метод зварювання
При виготовленні автоклава одним із основних етапів є зварювання частин. Цей процес важливий тому, що основною характеристикою є герметичність. Саме якісно зварені елементи один із одним забезпечують герметичність корпусу та довговічність автоклава. Автоклави компанії “Укрпромтех” зварені TIG-методом в аргоновому середовищі. Цей спосіб гарантує якісні шви на з'єднаннях деталей, які не втрачають свої якості впродовж довгого терміну експлуатації. В цій статті детально розповімо про всі особливості TIG-методу зварювання.
Переваги та недоліки
Аргоново-дугове зварювання ‒ це процес, при якому відбувається з'єднання металевих елементів при нагріванні електродуги за допомогою аргону. Використання аргону зумовлене його основною особливістю ‒ забезпечити захист металів від кисневого впливу.
Основною сферою застосування TIG-методу в аргоновому середовищі є харчова промисловість. Крім того, його використовують також в авіа- та машинобудуванні й при видобутку нафти.
Зварювання TIG-методом в аргоновому середовищі має такі переваги:
- висока якість зварювальних швів;
- повний контроль під час зварювання стану дуги;
- під час зварювання метал «не розбризкується»;
- можна зварювати в різних положеннях;
- відсутність шлаків, які можуть потрапити в агрегат;
- невелика зона нагріву, що знижує можливість утворення деформації;
- екологічність ‒ невелика кількість шкідливих викидів в атмосферу.
Серед недоліків методу можна виділити:
- процес проходить набагато повільніше, в порівнянні з іншими способами. Саме тому такий метод підходить для зварювання тонкого металу, витончених та високотехнологічних деталей, які потребують акуратності та надійності. Якщо ж потрібно швидко з'єднати деталі, особливо великого розміру, наприклад, під час будівництва, такий метод буде малоефективним та недієвим;
- через використання інертного газу (аргону) зварювання в аргоновому середовищі практично неможливе на відкритому просторі. Проте, якщо зварювання на вулиці уникнути неможливо, використовують спеціальні щити, які закривають робоче місце та збільшують подачу аргону.
Під час виготовлення наших автоклавів TIG-метод зварювання підходить найкраще, тому що якість та надійність ‒ на першому місці, незважаючи на тривалий час цього процесу.
Обладнання для зварювання
Процес зварювання TIG-методом потребує певного специфічного обладнання:
- інвертор типу TIG (аргоново-дугове зварювання) ‒ це основа всього процесу. Цей прилад перетворює постійний струм у змінний, який потрібен для такого типу зварювання;
- балон з аргоном ‒ саме цей газ в основному використовується під час зварювання, проте інколи використовують гелій, якщо для цього є потрібні умови;
- пальник - пістолетоподібний елемент, який кріпиться до шлангу, з'єднаного з газовим балоном. Також пальник обладнаний спеціальним тримачем, який містить всередині електрод;
- електроди (вольфрамові);
- матеріал для присадки ‒ найчастіше використовують дріт або прут. Метал, з якого виготовлений дріт, повинен бути таким самим, як зварюваний метал, а товщина ‒ відповідати розміру цього матеріалу.
Процес зварювання TIG-методом
Для зварювання аргоновим газом використовують два типи електродів: такі, що плавляться та не плавляться. Електроди, які не плавляться, використовують при зварюванні тонких металів товщиною не більше одного міліметра. Другий спосіб застосовують для металів товщиною більше двох міліметрів.
Електроди, які не плавляться, називаються вольфрамовими. В таких температура плавлення ‒ від 3410°С, кипіння - 5900°С. При використанні таких електродів відбувається плавлення основного матеріалу, якщо його товщина становить 3 міліметри. Завдяки цьому вольфрамовий електрод має надзвичайно малий розхід ‒ для одного метра шва потрібно десять міліграм. Для з’єднання товстіших металів необхідно використовувати матеріали для присадки. Їх потрібно подавати в ручному режимі для якіснішого з'єднання.
Електроди, які не плавляться, забезпечують швидке утворення швів, а горіння відбувається при невеликій напрузі.
Основною характеристикою зварювання в аргоновому середовищі є герметичність. Забезпечується це за рахунок матеріалів для присадки, які приварюються до основного металу. Таким чином, утворюється герметичний шов та, відповідно, гарантує надійність і міцність металевого виробу.
При зварюванні нержавіючих та металів, які не піддаються впливу корозії, потрібно виконувати певні умови. Найважливіше при цьому дотримуватися плавності рухів, без коливань, щоб захисна зона не виходила з колії й утворений шов не піддавався окисленню. Для цього необхідно пам’ятати прості правила: пальник тримати в похилому стані, а кут між ним та металом має складати близько вісімдесяти градусів. Матеріали для присадки потрібно утримувати під кутом 90°. Їх тримають перед дугою та вводять у зварювання поступово. Недопустимо тримати дріт або прут поперечно до дуги.
Зварювання автоклавів
Усі шви в автоклавах компанії “УКРПРОМТЕХ” зварені TIG-методом. Незважаючи на дороговизну, цей метод повністю себе виправдовує, оскільки забезпечує високу якість.
На нашому підприємстві працюють висококваліфіковані зварювальники, бо цей метод вимагає спеціальних знань та вмінь. Окрім професіоналів, ми також використовуємо спеціальне перевірене обладнання та якісні матеріали, які забезпечують високу міцність та довговічність з'єднань.
Для виробництва автоклавів TIG-метод є найкращим способом, оскільки ним можна зварювати різні типи металів із однаковою надійністю.
Якщо бажаєте придбати автоклави компанії “УКРПРОМТЕХ”, ви можете обрати потрібну модель на нашому сайті. Зателефонувавши до наших менеджерів, ви отримаєте вичерпні відповіді на свої запитання, слушні поради та рекомендації. Звернутись можна за телефонами: (050) 376-60-86, (067) 370-27-22.
Також ми пропонуємо широкий асортимент інших виробів із металу: самогонні апарати, сироварні, титани, диски для пікніка, коптильні тощо. Обравши нас, ви отримаєте якісний товар, який спростить приготування улюблених страв.
Читайте також:
- Режими роботи автоклава
- Що таке автоклав
- Гідравлічні випробування автоклава
- Як користуватись автоклавом
- Як вибрати автоклав