Працюємо з 08:00 до 20:00
Щодня. Без вихідних!
Телефонуйте зараз!

Гідравлічні випробування автоклава

Гідравлічні випробування автоклава

Виробництво автоклавів - процес, який вимагає декілька рівнів перевірок та тестів перед тим, як автоклав відправиться до покупця. Одним з найважливіших характеристик автоклава є герметичність. Враховуючи те що всередині автоклава утворюється тиск, апарат повинен бути готовий до позаштатних ситуацій. В цій статті ми розкажемо про гідравлічні випробування нашого автоклава лінійки “А”.
Випробування проводились в Інституті електрозварювання імені Євгена Патона Національної академії наук України. Задача цих випробувань, полягає в тому, щоб продемонструвати поведінку побутового автоклава в різних умовах та довести агрегат до розриву.


Робота автоклава з аварійним клапаном


На першому етапі ми хочемо продемонструвати як спрацьовує аварійний клапан побутового автоклава. Робочий тиск при автоклавуванні в нашому агрегаті 4-4,5 атм. Аварійний клапан спрацьовує при тискові в 6 атм. Отже, на цьому етапі випробувань - ми створимо в автоклаві тиск вище 6 атм, для того, щоб перевірити та переконатися в працездатності та надійності аварійного клапана.

Перевірку вибухового клапана ми проводили багато разів і на кожному випробуванні він показував відмінний результат. Ми переконались, що при тискові в 6 атм починається плавне відкриття клапана і, як наслідок, повне його відкриття після 6,4 атм.


Робота автоклава без аварійного клапана


Результат попереднього випробування показав, що аварійний клапан якісно і чітко виконує свої функції. Ми переходимо до наступного етапу перевірки, а саме відкрутили клапан і на його місце поставили заглушку. Тепер нам нічого не перешкоджатиме підняти тиск в автоклаві вище 6 атм.

Тепер ми підняли тиск в автоклаві до 12 атм, що у два рази більше аварійного тиску в 6 атм, і втричі більше за робочий тиск. У відео ви можете побачити, що навіть при такому високому тискові, автоклав продовжує стабільну роботу, він досить легко витримує таке високе навантаження. Постраждав тільки манометр, який розрахований на 6 атм. Після досягнення 12 атм, стрілка манометра, повертаючись в початкове положення, опустилась вже не на 0, а на 2 атм.

Та ми вирішили на цьому не зупинятись і продовжили експеримент, збільшивши тиск вдвічі до 24 атм. Після досягнення тиску в автоклаві у 24 атм, сталася дуже важлива річ - тиском видавило гуму ущільнювача і в цьому місці стався злив води, після чого гуму втягнуло назад. Це дуже важливий результат, який показує нам, що ущільнювач спрацював в цьому випадку, як “другий аварійний клапан” і не дав агрегату підняти тиск вище 24 атм. При цьому гума абсолютно не пошкодилась і повернулась у свій початковий стан.

Після цього етапу випробувань ми спостерігаємо перші деформації конструкції. Найбільше постраждало нижнє денце і фланець з кришкою, від такого навантаження їх повело між сполучними болтами, що і спричинило витискання гуми.


Робота автоклава при використанні притискних пластин


Ми вирішили не зупинятись на 24 атм, та продовжити.Для цього ми додали в конструкцію кришки притискні пластини.

Завдяки цьому ми досягли тиску у 26 атм. Пластини допомогли, але не істотно. При тиску 26 атм сталось те ж саме, що і на попередньому випробуванні - видавило гуму ущільнювача, через яку стався спуск тиску і гуму втягнуло назад.

Щоб ще більше збільшити тиск, ми вирішили збільшити кількість кріпильних шпильок з 6 до 12 і тим самим унеможливити витискування гуми. Завдяки цьому вдалось збільшити тиск до 31 атм. При такому тиску сталося точкове руйнування зварювального шва, що призвело до відтоку води з бака. Створене високе навантаження спровокувало явну деформацію корпусу, але при цьому критичного руйнування не сталося.

Це був останній етап перевірки. Нам так і не вдалось підірвати наш автоклав або довести його до критичних пошкоджень. Корпус автоклава і його комплектація витримала навантаження в 5 разів вище аварійного і в 7,5 раза вище за робоче. Абсолютно усі комплектуючі залишилися фізично цілі і витримали навантаження. Нагрівальний елемент тен - теж витримав навантаження в 31 атм та продовжив правильно функціонувати і виконувати нагрів.

Такі випробування вкотре доводять, що автоклави компанії “Укрпромтех” виготовляються з дотриманням усіх норм та безпечні в користуванні. Замовляйте побутовий автоклав у нас на сайті.

Читайте також:

Поділіться з друзями


17.03.2021