Тушонка з яловичини в автоклаві
Тушонка з яловичини - універсальний продукт, який можна додати до каші, картоплі чи макаронів, в яєчню і м'ясний пиріг. Однак фабрична консервація хоч і дорога, рідко відрізняється гарною якістю: в більшості випадків в ній присутні консерванти, сухожилля, багато жиру і замінники м'яса. Однак смачний і безпечний продукт можна приготувати в домашніх умовах - якщо це буде тушонка з яловичини в автоклаві, зроблена за правильним рецептом і стерилізована при температурі 110 градусів Цельсія.
Яловичина містить багато корисних речовин, наприклад, вітаміни групи В, а також фосфор, калій, залізо, мідь і інші макро- і мікроелементи. Ще в м'ясі присутні натуральний білок і безліч необхідних організму людини амінокислот.
Домашня тушонка з яловичини
Для продукту підходить свіже м'ясо. Можна брати філе або обрізані шматки. Вдома тушонку найкраще закривати в банках на 0,5 або 1 л, закатуємо стандартними кришками з жерсті. Якщо в класичній рецептурі банки перед закладкою м'яса потрібно довго і ретельно стерилізувати, то тушонка з яловичини в автоклаві робиться простіше: інгредієнти викладають просто в помиті банки, консервують і тоді вже стерилізують під тиском. Готовий продукт краще зберігати в прохолодному теплому місці. Після правильної теплової обробки термін зберігання становить до 5 років.
ХІТИ ПРОДАЖІВ
Класичний рецепт тушонки з яловичини в автоклаві
Щоб зробити тушонку з яловичини в домашніх умовах, потрібні такі інгредієнти:
- жирна яловичина - 2 кг;
- морква;
- ріпчаста цибуля;
- чорний перець;
- сіль;
- лавровий лист.
Всі складові, крім яловичини, потрібно додавати за смаком.
Яловичину потрібно нарізати на однакові частини по 4 см кожна. Моркву і цибулю можна нарізати крупно. На дно вимитих банок покласти по 3 лаврові листки, по 2 горошини перцю. Після викласти в ємності м'ясо, але не трамбувати його. Зверху насипати на 1 ч.л. солі і закатати банки.
Далі готується яловичина в автоклаві: банки потрібно поставити в ємність агрегату і налити в неї води, щоб перекрити рівень кришок. Можна закривати автоклав і починати нагрівання. Коли тиск досягне 4 бар, потрібно почати відлік часу приготування. Через 1 годину нагрів можна вимкнути: тушонка готова.
Рецепт тушонки з яловичини з салом в автоклаві
Яловичина сама по собі недостатньо жирна, але жировий прошарок рятує продукт від передчасного псування. Тому поширене приготування яловичої тушонки з додаванням свинячого сала. Для консерви необхідні такі складові:
- молода яловичина - 1 кг;
- сало - 200 г;
- перець-горошок;
- спеції (часник, мускатний горіх, коріандр, паприка);
- лавровий лист.
Якщо додати всі перераховані спеції, в результаті вийде рецепт пряної яловичини в автоклаві - дуже ароматного і смачного м'яса. Приготування просте: м'ясо нарізаємо кубиками побільше, сало же старанно подрібнюємо. Яловичину обвалюють в спеціях. На дно чистих банок викладаємо по лавровому листу, зверху кладемо яловичину (нещільно), а на неї - сало. Поверх сала можна покласти 3 горошини перцю, ще один лавровий лист, сіль, висипаємо залишки спецій. Закручуємо кришки банок і поміщаємо ємності в автоклав. Час приготування яловичини в автоклаві - 1 година при 115 градусах Цельсія.
Рецепт тушонки з яловичини в бульйоні в автоклаві
Для цієї консерви потрібні такі компоненти (розрахунок на 1 літрову банку):
- яловичина - 600 г;
- лавровий лист - 1 шт .;
- цибуля - 2 шт .;
- готовий м'ясний бульйон - 300 мл;
- перець - 7 горошин;
- часник - 1 зубчик;
- морква - 1 шт .;
- сіль - 5 г;
- свинина - 500 г;
- сало - 100 г.
Приготувати тушонку з яловичини в автоклаві можна так: м'ясо промити, висушити, нарізати на однакові шматки. Сало тонко подрібнити. Цибулю почистити і нарізати четвертинками кілець. Морквину почистити і просто нарізати брусочками. На дно чистих банок покласти по лавровому листу, і також додати перець, сіль, часник і 2 скибочки сала. Налити бульйон і почати викладати м'ясо шарами, чергуючи яловичину і свинину. Після банки можна закатати і почати стерилізацію в автоклаві при 115 градусах Цельсія протягом 1 години.
Деякі люди їдять тушонку без розігрівання. Це абсолютно безпечно, адже вона пройшла хорошу термічну обробку в процесі стерилізації. Але смачніше буде все-таки трохи розігріти, особливо якщо в банці є жир. А краще за все робити це на пару, а не за допомогою сковороди.
Термін зберігання м'ясних консервів становить десь 4 роки. Але до уваги також беруть матеріал, з якого зроблена консервна банка, і наявність інгредієнтів. Тушонку більше 2-3 років краще не зберігати.
Будь який рецепт яловичої тушонки в автоклаві доступний, якщо вдома є цей зручний і безпечний агрегат. Наша компанія створює автоклави в промислових умовах, використовуючи якісну сталь і застосовуючи власні напрацювання. Купуйте сучасні моделі і перетворюйте процес домашньої консервації в зручну і приємну процедуру.
Читайте також:
- Тушонка з гречкою в автоклаві
- Консерви з курки і качки
- Консерви з свинини
- Паштет в автоклаві
- Перловка з м'ясом в автоклаві
- Каша з м'ясом в автоклаві
- Тушонка в автоклаві