Чим відрізняється автоклав від скороварки?
Сезон закруток на зиму набирає обертів, і господині використовують різні способи стерилізації продуктів, починаючи від звичайної каструлі, яку ставлять на плиту, і закінчуючи скороварками та автоклавами, які безпосередньо призначені для цього процесу.
У цій статті ми розглянемо різницю між автоклавами та скороварками і розкажемо, який пристрій краще використовувати для консервування тих чи інших продуктів.
Що таке автоклав?
Автоклав ㅡ це пристрій, який призначений для консервування продуктів. Основною перевагою автоклавів є можливість досягати температури, вищої за точку кипіння води (100°C за нормальних умов), вбиваючи всі бактерії та шкідливі організми, які можуть зіпсувати продукцію, та залишаючи всі поживні речовини.
Консервування в автоклаві ㅡ це найпопулярніший та найбезпечніший спосіб консервування продуктів. Сьогодні на ринку представлене велике різноманіття автоклавів від різних виробників, які мають свої особливості: газові чи електричні, водяні чи парові, касетні, побутові різної місткості та промислові для великих об’ємів виробництва.
Також автоклав нерідко використовують у медичній сфері. Завдяки своїм властивостям цей пристрій застосовують при стерилізації медичних інструментів та для термічної обробки.
Різниця в методах приготування
Побутову скороварку найчастіше використовують в домашніх умовах для швидкого приготування їжі. Це досягається завдяки парі, яка знаходиться під тиском, що, власне, і прискорює цей процес. Максимальна температура, яку можна отримати в скороварці, становить 120°C.
Принцип роботи скороварки наступний: на дно камери заливається необхідна кількість води; під впливом температури, вищої за точку кипіння, та високого тиску утворюється пара, яка і забезпечує процес приготування їжі або стерилізації консервованої продукції.
Також є скороварки-мультиварки, які виконують подвійну функцію. В них можна готувати і страви для щоденного споживання. Але перевагою таких пристроїв є підготовка продуктів для консервування, які вимагають попередньої термічної обробки, наприклад, овочева ікра чи аджика.
Побутовий автоклав має схожий принцип роботи ㅡ основну роль теж відіграють температура та тиск. Проте в автоклавах “Укрпромтех” вода заливається таким чином, щоб верхній ряд банок був повністю нею покритий. У процесі кипіння води відбувається стерилізація та знищуються бактерії.
Також перевагою автоклава є швидке та безпечне консервування. Ввімкнувши автоклав та встановивши необхідний час і температуру, можна займатись іншими справами, без ризику, що щось піде не так. Автоклави обладнані аварійним клапаном, який у позаштатних ситуаціях унеможливить аварію та пошкодження агрегата. Після вимкнення автоклава необхідно дочекатись його остивання до 30°C, що також унеможливлює опіки при роботі з консервацією.
Що краще обрати?
Проаналізувавши все вищезазначене, ми дійшли наступних висновків:
- безпека ㅡ завдяки якості матеріалів та контролю виробництва автоклави є безпечними агрегатами для консервування. В електричних моделях передбачений блок управління, який повністю автоматизує процес стерилізації без постійного контролю людини;
- місткість ㅡ сучасні побутові автоклави бувають різних розмірів та місткості, починаючи від 8-ми півлітрових банок і закінчуючи 40-ка, що робить процес стерилізації швидшим, оскільки за одну загрузку можна консервувати більше продукту. В той же час скороварки компактні за розмірами і, відповідно, одночасно можна консервувати менше банок;
- ціна ㅡ каструлі-скороварки дешевші в порівнянні з автоклавами, проте разом із ціною зростає і функціональність та прямо залежать переваги, описані вище.
Компанія “Укрпромтех” виготовляє сучасні автоклави різної комплектації та місткості для домашнього користування, а також ряд промислових моделей і бюджетних автоклавів. Для їх виготовлення використовуються провідні технології металообробки та якісні матеріали.
Купити автоклав ви можете на нашому сайті avtoclav.com.ua. Телефонуйте нам за номерами: (050) 376-60-86 та (067) 370-27-22, і наші менеджери допоможуть вам підібрати модель, яка задовольнить ваші потреби.
Читайте також:
- Режими роботи автоклава
- Що таке автоклав
- Гідравлічні випробування автоклава
- Як користуватись автоклавом
- Як вибрати автоклав