Працюємо з 08:00 до 20:00
Щодня. Без вихідних! Телефонуйте зараз!

Як правильно обрати побутовий автоклав

Як правильно обрати побутовий автоклав

Як правильно обрати побутовий автоклав, щоб він був високої якості, підходив під запити і мав адекватну ціну? Питання актуальне потенційним покупцям приладів для домашньої консервації. На ринку їх сотні, розібратися у всіх видах і матеріалах буває досить складно.


Види і матеріали як критерії вибору


Всі автоклави складаються з великої завантажувальної ємності і спеціальної кришки з герметизацією. На кришці розташований зворотній клапан, запобіжний клапан скидання тиску, манометр і термометр.

Прилади для консервації виготовляють з:

  1. Нержавіючої сталі. Дорогий варіант, але довговічний. Зносостійкий, може використовуватися до 50 років при правильному догляді. Можна переробити під самогонний апарат. Поява іржі виключено. Сталь харчова і безпечна. Можна використовувати банки різного розміру.
  2. Чорного металу. Дешевий, але недовговічний матеріал. Піддається корозії, не може використовуватися тривалий час. Одночасно можна використовувати банки різного розміру.

Обидва варіанти однаково підходять для консервування м'яса, риби, грибів, овочів і фруктів. Консерви виходять смачними і корисними, при використанні автоклава знищуються віруси і бактерії. А корисні речовини залишаються в їжі.

Будь-який автоклав вимагає час для нагріву. Для консервації потрібно підняти температуру в приладі до 110 градусів, на це в середньому піде 1 година і більше. Решту часу (близько півгодини) потрібно для безпосереднього приготування консервів. Весь період необхідне джерело тепла. Це може бути газова плита, відкрите полум'я або електрика. За даним параметром виділяють 2 види побутових автоклавів.

Існує 2 види побутових автоклавів:

  • Газові. Підходять для використання на плиті або буржуйці. Відмінно виконують свою головну функцію, але не зовсім зручні в експлуатації. Агрегат з вмістом потрібно підняти на газову плиту, а після зняти.
  • Електричні. Більш зручний варіант, але і коштує дорожче. Для нагріву потрібно всього лише розмістити автоклав близько до розетки. Такі апарати також мають електричний регулятор температури, що практично виключає функції людини в процесі консервування. При необхідності електричний прилад можна використовувати і на плиті.

На що звернути увагу при виборі побутового автоклава


Правила вибору побутового автоклава:

Параметр Характеристика
Вага Найбільш важкими є автоклави з чорної сталі, газові. Вироби з нержавійки легші.
Місткість Все автоклави мають різну місткість. Від 8 до 40 і більше банок. Виберіть той варіант, який підійде під бажані обсяги. Звичайно, одночасно готувати 40 банок варення зручно, але такі прилади дорого коштують, складно окупаються.
Ціна Ціни на автоклави залежать від виду, матеріалу і місткості. Найбільш дешевими є варіанти з чорної сталі, газові, на 8 банок. Прилади з нержавіючої сталі за вартістю значно вище.
Можливість розміщення різнокаліберних банок Деякі автоклави пропонують одночасно поміщати банки різного розміру. Це зручно, адже не завжди вдома є однакові ємності.
Виробник Важливо вибирати перевіреного виробника, який відчуває свої вироби і перевіряє перед відправкою. Це гарантує безпечну експлуатацію. Добре, якщо магазин дає гарантію на товар, оснащує комплектацією, інструкцією, паспортом.
Технічні характеристики Товщина стінок, габарити і інше також важливо. Звертайте увагу на висоту автоклава, поміститься чи він на газовій плиті і чи буде зручно його використовувати. Вивчіть і діаметр апарату, поміститися туди 3х-літрова банка.
Комплектація Чи є в комплекті термометр, манометр, аварійний клапан, ніпель і т.д.

У нашому інтернет магазині для замовлення доступні побутові автоклави різного виду, матеріалу виготовлення та розміру. Всі апарати мають високу якість виконання, гарантію 1-5 років і безпечні для експлуатації. Щоб бути впевненим у виборі, отримаєте консультацію у фахівців.

Читайте також:

Поділіться з друзями


06.06.2020