Підготовка продуктів до консервації
Консервування — кропіткий процес, що вимагає великої кількості часу, завдяки якому можна отримати смачні консерви на зиму. Важливо дотримуватися не тільки рецептів, а й звертати увагу на вибір і підготовку продуктів для консервації. Консервуючи в автоклаві, вибирайте якісні та свіжі продукти.
Як вибрати й підготувати овочі та фрукти для консервування
В першу чергу, для консервації на зиму потрібно вибирати тільки якісні овочі та фрукти. Не рекомендується використовувати перезрілі, гнилі та биті овочі. Саме тому першим етапом підготовки овочів і фруктів є сортування.
Важливо правильно відсортувати овочі та фрукти для консервації за двома показниками:
- якість — перша частина сортування, при якій відберіть невідповідні для перероблення плоди. Варто відзначити, що навіть невелика кількість зіпсованих овочів і фруктів може змінити смак або зіпсувати готовий продукт.
- розмір — рекомендується вибирати овочі приблизно однакові за розміром, тому що при термічній обробці вони готуватимуться однаковий час. Завдяки цьому виходять якісні та смачні консерви на зиму.
Важливим фактором підготовки овочів і фруктів є термін їх зберігання після збору. Більшість консервів робиться влітку, коли температура повітря висока. Продукти швидше починають псуватися і втрачати свої смакові та корисні властивості. Чим менше часу пройде від збору до консервації — тим більше поживних речовин збережеться в консерві. Найчутливішими до високої температури є ягоди. Зірвавши, їх слід зберігати в холодильнику не більше 2-ох діб.
У випадки, коли овочі, які ми готуємо для консервації, дуже забруднені або зібрані в дощову погоду рекомендується спочатку замочити їх у воді. Після цього слід очистити бруд м'якою щіткою для миття під проточною водою.
Ягоди також потрібно ретельно вимити. Їх можна сполоснути під легким напором в душі, або занурити в друшляку у воду.
Таким чином миття овочів і фруктів гарантує відсутність бактерій і тривале зберігання консервів.
Особливості вибору м'яса для консервів
Особливу увагу слід звернути при виготовленні консервів з м'яса. Приготовлені в домашніх умовах м'ясні консерви набагато смачніші ніж куплені в магазині. Однак при їх приготуванні необхідно бути надзвичайно уважним до всіх етапів, починаючи від вибору м'яса до зберігання консерви взимку.
Перш за все, м'ясо яке буде готуватися, потрібно ретельно оглянути на предмет свіжості та проходження санітарного контролю. Не можна використовувати м'ясо сумнівного походження.
Слід використовувати тільки свіже охолоджене або розморожене м'ясо. Не варто вибирати парне м'ясо або м'ясо зі старих тварин для консервації. Продукти потрібно добре помити в холодній проточній воді. Потім, відокремити м'ясо від кісток, жиру, судин і хрящів. Готове м'ясо нарізають однаковими шматочками для рівномірної та однакової термічної обробки всієї порції.
М'ясо повинно мати необхідні якості, перш ніж бути обраним для консервації в автоклаві:
- пружне, еластичне (після натискання швидко повертає форму)
- присутня рожева або червона тонка суха скоринка;
- після розрізу, м'ясо повинно бути вологим, але не липким;
- заморожене м'ясо може бути сірого кольору, через кристали льоду;
Свіжість м'яса птиці потрібно визначати по дзьобу — він повинен бути блискучим в недавно забитих тварин.
Правильна підготовка грибів на зиму.
Одними з найсмачніших консервованих продуктів є гриби. Водночас — вони є одними з найнебезпечніших продуктів при неправильній обробці. Одним з безпечних і простих видів приготування грибів є консервація в автоклаві.
Зазвичай, при зборі грибів їх кладуть в один кошик або відро. Основою якісної зимової консерви з грибів є сортування. Варто добре знати гриби, які ви зібрали та розсортувати їх за видами, оскільки різні види готуються різний час.
Потім, гриби потрібно помити. Їх можна покласти у велику ємність і залити холодною водою на невеликий час. Достатньо 5 хвилин, щоб позбутись від дрібної трави, землі та гілочок, які були на грибах. Коли все сміття спливає, можна починати чистити.
При чищенні грибів слід спочатку відокремити ніжки від шапочок. На ніжках потрібно зрізати нижню частину і прибрати залишки забруднення з боків. Шапочки потрібно акуратно почистити ножем від залишків, які не вийшло змити, при цьому не сильно пошкодивши їх. У деяких видах грибів потрібно знімати тонку «шкірку» з шапочки.
Після цього виділяємо і викидаємо пошкоджені хробаками гриби, а також гриби які викликають сумніви у своїй придатності.
Особливістю деяких видів грибів є присутність речовин, які в контакті з повітрям окислюються і змінюють колір (темніють або синіють). Щоб уникнути не апетитного вигляду грибів, їх потрібно відварити в гарячій підсоленій воді, або просто помістити в холодну підсолену воду.
Нарізаючи гриби потрібно бути уважним і відбирати зіпсовані шматочки, які знаходимо. Завдяки цьому гриби стають готовими до приготування.
Консервацію легше робити разом з автоклавами компанії «Укрпромтех». Ми виготовляємо велика різноманітність автоклавів різних моделей, розмірів, відмінних за матеріалами, потужністю та іншими якостями. Автоклави проходять кілька етапів тестування перед тим як потрапити до вас.
Компанії «Укрпромтех» пропонує інші товари виготовлені з металу — самогонні апарати, сироварні, коптильні, водогрійні титани, клітки для птахів і ще великий перелік якісної продукції.
Ви зможете побачити весь модельний ряд на нашому сайті та замовити потрібний автоклав. Якщо залишаться питання, наші фахівці безкоштовно проконсультують вас — для цього телефонуйте за телефонами (050) 376-60-86, (067) 370-27-22, або залишайте заявку на сайті.
Читайте також:
- Режими роботи автоклава
- Що таке автоклав
- Гідравлічні випробування автоклава
- Як користуватись автоклавом
- Як вибрати автоклав