Працюємо з 08:00 до 20:00
Щодня. Без вихідних!
Телефонуйте зараз!

Основні помилки при автоклавуванні

Основні помилки при автоклавуванні

Незважаючи на легкість в експлуатації побутових автоклавів, деякі люди здатні зробити помилку. Це погано, тому що неправильна експлуатація здатне зіпсувати вам ваші заготовки і привести до втрати продукту. Щоб не помилитися при автоклавуванні, дотримуйтесь правил описаних в паспорті інструкції до автоклавів.

Помилка №1. Води залито в автоклав занадто багато. Якщо проігнорувати інструкцію і залити автоклав водою повністю або просто більше ніж на 2 см від верху банок, це точно зіпсує вам весь процес консервації. Вода в автоклаві розширюється і якщо для цього їй не залишити потрібний прошарок повітря, то в баку утворюється занадто високий тиск що призведе до спрацьовування аварійного клапана.

Помилка №2. Початковий тиск в автоклаві потрібно створювати рівно в 1 атм, не більше і не менше. Адже якщо ви закачали менше ніж 1 атм, цього може бути недостатньо щоб стримувати кришки банок. При створенні на старті більш ніж 1 атм - робочий тиск в баку буде вищий за норму і викличе спрацьовування аварійного клапана.

Помилка №3. Завжди залишайте додатковий простір в банку, на 2 см до кришки. При сильному нагріванні харчові продукти розширюються, вони можуть виштовхувати кришку. Щоб уникнути цього, потрібно залишати 2-3 см простору, завдяки чому кришки навпаки втягнуться всередину.

Помилка №4. Нестача води в пристрої. Незважаючи на кількість банок, обсягу автоклава, необхідно наповнити його водою так щоб покрити всі банки на 2 см водою. Рівномірне прогрівання банок відбувається за допомогою нагрітої води, вона циркулює по влаштуванню. Вода остигає поступово, що забезпечує поступове охолодження консервів.

Помилка №5. Відкриття автоклава до кінця охолодження. Після закінчення консервації, відключенні нагріву багатьом хочеться відразу ж відкрити пристрій і перевірити вміст. Не можна відкручувати гайки до того, як автоклав повністю охолоне. Усередині пристрою тиск відповідає тиску, яке всередині банок. Якщо відкрити автоклав, кришки зірвуться. Завжди обов'язково залишати пристрій до повного охолодження і тільки після цього відкривати кришку.

Помилка №6. Відсутність герметичності. Щоб забезпечити герметизацію, необхідно рівномірно затягнути гайки. Потрібно затягнути хрест-навхрест за допомогою ключа. Якщо проігнорувати це, кришки можуть зірватися або тиск буде ставати вище занадто повільно або зовсім відсутні. При повній герметизації тиск в ємностях під кришкою буде наростати поступово.

Помилка №7. Неправильна закрутка банок. Перед процедурою потрібно потримати бляшані кришки в закипілої воді, поки ущільнювач НЕ розм'якшується. Слід вибирати якісні кришки від перевіреного виробника, без пошкоджень.

Помилка №8. Неправильний режим автоклава. Зважайте на те, що вказано в рецептах до консервації. Не готуйте фрукти під тиском годину при температурі 120 ° С, якщо в інструкції приготування написано 15 хвилин і 100 ° С. Не забувайте про автоклаві, не залишайте на тривалий час, щоб не перегріти консерви

Сподіваємося, ви розібралися з тим, як автоклавувати правильно. При домашній консервації обирайте кращі якісні автоклави від вітчизняного виробника.


Читайте також:

Поділіться з друзями


06.06.2020