Працюємо з 08:00 до 20:00
Щодня. Без вихідних! Телефонуйте зараз!

Тиск і температура в домашньому автоклаві

Тиск і температура в домашньому автоклаві

Домашній автоклав допомагає господаркам полегшити процес консервації в рази і заощадити час. Приготування відбувається при тиску, що перевищує атмосферний, і температурі понад 100 ° С. Це необхідно з метою знезараження консервів від патогенних мікроорганізмів, забезпечить продукти і збільшить термін придатності.

В автоклаві під час стерелізації створюється високий тиск, а оскільки агрегат щільно замкнений, з нього не може вийти ні рідина, ні повітря.

Для позбавлення від всіх шкідливих бактерій потрібно прокип'ятити продукт при температурі від 100 градусів протягом мінімум 20 хвилин. Деякі види патогенних організмів, в тому числі ботулотоксин, здатні вижити при таких умовах. Автоклав дозволяє використовувати більш високі температури, при яких гинуть будь-які бактерії.

Недолік способу в тому, що консерви можуть згоріти в автоклаві, якщо перетримати їх. Завжди дотримуйтесь рецепту і дотримуйтеся тієї температури і тиску, що вб'є бактерії, але залишить продукцію в нормальному і їстівному вигляді. При якому тиску готувати в автоклаві залежить від виду продукції, необхідної температури. Так, овочі не варто готувати при показнику вище 100 градусів, а м'ясо не можна обробляти нижче 110 ° С. Норми температури для приготування різних продуктів можна прочитати в кулінарній книзі, яка йде в комплекті з автоклавом.

Якщо підвищувати температуру в автоклаві, то виросте і тиск. Ці параметри взаємопов'язані. Для правильного приготування продуктів необхідно розібратися, який тиск має бути в автоклаві. Точне визначення залежності температури від тиску неможливо, так як є інші чинники, які впливають на показники. Пропонуємо ознайомчу таблицю залежності температури від абсолютного значення тиску.

Р (атм) Т (°С)
1 6.7
1.3 45
2 80
3 100
3.5 110
4.5 120
5.5 126
6 132
8 142

Манометр в автоклаві показує відносне значення тиску. При температурі 110 ° С воно фіксує 3.5 атм, якщо 120 градусів - від 4.5 атм. Тиск залежить від швидкості і температури нагрівання пристрою, а також обсягу повітря всередині, між кришкою і банками. У таблиці значення двох Атм буде відповідати показаннями манометра в 1 атм. Це може призвести до плутанини.

Повітря, яких знаходиться всередині автоклава, сильно нагрівається і розширюється швидше. При 110 ° С всередині пристрою буде більше 3 атм. Рекомендуємо не орієнтуватися на свідчення тиску. Результативніше буде звертати увагу на термометр. Як тільки автоклав буде розігріватися до 110 градусів, варто зменшити нагрів.

Також важливо враховувати час для готування кожної консерви. Воно відрізняється, залежить від типу продукції.

  • м'ясо - більше 30 хвилин;
  • птах - 27 хвилин;
  • риба - 20 хвилин;
  • гриби - 15 хвилин;
  • овочі - 10 хвилин;
  • фрукти - до 8 хвилин.
Варто починати відлік часу приготування з моменту входу автоклава в робочий режим. Щоб зберегти смак і поживні речовини в консервах, необхідно готувати в автоклаві при температурі до 120 ° С. Оптимально 105-115 ° С, при такому показнику продукти виходять безпечними.

Важливо! Від розміру банок, температура і тиск не залежать, вони залишаються однаковими. Але при великому обсязі час приготування може збільшуватися на 5-15 хвилин.
Важливо розібратися, який тиск і температура потрібні для знищення мікроорганізмів усередині консервів. Тільки автоклав може гарантувати безпеку продуктів при консервації.

Якщо ви не впевнені в якості м'яса, краще не консервувати його. Деякі штами ботулізму здатні вижити навіть в екстремальних умовах.
Щоб точно бути впевненим, який тиск накачувати в автоклав, варто дотримуватися таблиці і температури нагріву. Для м'ясних і рибних консервів воно повинно бути більш 105 ° С.

Сучасні моделі автоклавів практично не вимагають втручання людини. Необхідно тільки закачати тиск і виставити потрібну температуру. Коли пристрій розігріється, спрацює система, яка не дозволить температурі рости.
Консерви в середньому зберігають від 2 до 5 років. Якщо це риба – більше двох років зберігати її не рекомендують. Овочі можуть не псуватися близько трьох років, а м'ясні консерви – 5.

Читайте також:

Поділіться з друзями


06.06.2020