Працюємо з 08:00 до 20:00
Щодня. Без вихідних! Телефонуйте зараз!

Ринок нержавіючої сталі та чорного металу

Ринок нержавіючої сталі та чорного металу

Від грудня 2020 р. нержавіюча сталь подорожчала на 70 %, а саме ㅡ від ціни в 70 грн за кг дійшла до 120 грн за кг та продовжує рости. Чорний метал за цей самий період подорожчав вдвічі. Такий різкий ріст цін болюче вдарив майже по всіх секторах економіки, але в першу чергу він стосується таких виробництв, як наше, адже ми виробляємо товари, які на 90 % складаються з металу. Чому ростуть ціни? Які причини та фактори цьому сприяють? Все це розглянемо в цій статті.

Як і будь-яка сфера діяльності, легка промисловість постраждала від пандемії COVID-19, що розпочалася ще наприкінці 2019 року, проте, вже з лютого 2020 року “паралізувала” майже весь світ.


Ринок металів


Найбільших збитків зазнає ринок сировини, оскільки Китай першим зустрівся з недугою, а він є найбільшим виробником та імпортером чорних і кольорових металів у світі. Власне, провінція Хубей, яка стала епіцентром захворюваності в “піднебесній”, є найбільшим центром світової металургії.


Нержавіюча сталь: чому зросли ціни?


У свою чергу ціну нержавіючої сталі формує ціна на нікель ㅡ один із основних складників, із яких виготовляється сталь. Ціни на нікель визначаються на біржах, про які ми ще неодноразово згадаємо.

Ще до початку всесвітньої пандемії, в грудні 2019 року, авторитетна компанія “Fitch Solutions” спрогнозувала зменшення виробництва нікелю в порівнянні з попереднім роком. Вони це пов’язували з введенням мораторію на експорт руди з перспективного нового ринку в Індонезії. Зменшення річного видобутку нікелевої руди прогнозували на 15,4 % в порівнянні з 2019 роком.

Щодо більш глобальних тогочасних прогнозів на найближче десятиліття, експерти відзначали загальне зменшення видобутку нікелевої руди в порівнянні з 2010-2019 роками.

Але саме тут в процес формування цін втрутилась пандемія. І наслідків не потрібно було довго чекати ㅡ вже за перше півріччя 2020 року виробництво нержавіючої сталі знизилось на 6 % у порівнянні з аналогічним періодом 2019 року. Окрім того, зменшилась також і кількість імпорту на 6,4 %.


Ринок металів

Щоб уникнути збитків, основні виробники нержавіючої сталі в Китаї підняли ціни, чим запустили незворотні зміни на ринку. Внаслідок цього різко зросли ціни на Лондонській біржі металів, які зачепили виробників та покупців нержавіючої сталі по всьому світу.

У подальшому ціни на нікель, а відповідно і нержавіючу сталь, продовжували зростати. Серед позитивних змін можна відзначити стабільність та відсутність різких “скачків” ціни, які негативно відображаються на споживанні сировини.

Проте, всі перераховані вище події вплинули і на промисловість, де використовується нержавіюча сталь. Виробники по цілому світу, щоб покрити свої витрати на закупку сировини, змушені йти на збільшення ціни своїх виробів.


Чорний метал: попит збільшив ціну


Якщо у випадку з нержавіючою сталлю зменшені об’єми виробництва стали основним фактором росту цін, то чорний метал став дорожчати через аномальний попит. Наприкінці літа 2020 року, коли більшість розвинених країн оговтались після першої хвилі COVID-19, і з'явився шалений попит на сировину для промислових потреб.

Збільшенню ціни посприяв дефіцит сировини та запасів по всьому світу. Проте, найбільше це відчула Європа. За перші три квартали 2020 року запаси металопрокату, в тому числі чорного металу, зменшились більш, ніж на 19 млн тонн. За всіма прогнозами, всі сподівалися на зменшення цін, проте, попит остаточно перевищив пропозицію, і ціни стабільно продовжували рости.


Як змінив долар ціни на метал?


США в 2020 році розпочали непопулярну процедуру для стабілізації економіки та підтримки громадян, постраждалих від COVID-19, а саме ㅡ продаж цінних паперів та, відповідно, і “накачування” фінансової системи. Всі основні валюти світу ㅡ Євро, Юань, Франк та Фунт ㅡ зміцніли та виросли відносно американської валюти.


Ринок металів

Це вплинуло і на різні біржі, де все продається за долари США. Зачепило це також і металургійну сферу ㅡ подорожчали всі метали, включаючи чорний метал та нержавіючу сталь. Через ріст долара збільшилась і ціна на нафту і газ, від чого залежать ціни на сировину.


“Неметалеві” причини збільшення цін


Тут вкотре згадуємо COVID-19, який вплинув на всі сфери в промисловості та економіці.

Відбулось коригування цін через річну інфляцію. Згідно Міністерства економіки України, інфляція в 2020 році становила 5 %, що неодмінно відобразилося на цінах.

Збільшились ціни на розхідні матеріали, які використовуються для виготовлення, пакування та транспортування продукції. Яскравим прикладом є зростання вартості поліетилену, який виріс в ціні в середньому на 25 %. Причиною цього є проблеми з логістикою в Китаї.

Компанії, які займаються морськими перевезеннями, не були готові до об’ємів постачання товарів після закінчення карантину в Китаї. По всьому світу розпочались затримки доставок, а, відповідно, і збільшилась вартість морських перевезень.

Читайте також:

Поділіться з друзями


09.06.2021