Працюємо з 08:00 до 20:00
Щодня. Без вихідних!
Телефонуйте зараз!

Які купити кришки для консервації

Які купити кришки для консервації

Для тривалого збереження смакових і корисних якостей у консервів важливо використовувати правильні кришки для закатки в автоклаві. При порушенні герметичності, окисленні продукту, всю їжу доведеться викинути. Важливо розуміти, які кришки потрібно використовувати для консервування в автоклаві.

Для процесу автоклавування підходять як жерстяні, так і гвинтові кришки. Не можна використовувати тільки пластикові.

Види кришок для консервування


При виборі кришок для автоклавування важливо дотримуватись рекомендацій:

  • не варто вибирати найдешевші кришки. Вони можуть виявитися низької якості, з поганим гумовим ущільнювачем. Це призведе до розгерметизації консерви, зриву кришок і псування продуктів;
  • бляшані кришки - одноразові, а гвинтові і вакуумні можна використовувати багато разів. Варто визначитися, який тип буде більш економічно вигідний;
  • краще вибирати лаковані кришки, які будуть захищати готову продукцію від окислення.

Класичними для консервації вважаються звичайні бляшані кришки. Вони популярні завдяки невисокій вартості, їх легко використовувати за допомогою спеціальної закаточной машинки.

Кришки для консервування виготовляють зі спеціальної харчової жерсті, яку продають в рулонах. Скролл-листи – це та сама жерсть, тільки розрізана таким способом, щоб уникнути відходів матеріалу.

Одноразові бляшані кришки повинні бути виготовлені з харчового металу і покриті таким же безпечним лаком з обох сторін. Дані елементи не покриваються корозією і не вступають в зв'язок з окислюючими речовинами, які зазвичай містить маринад. Недоліком таких кришок є те, що їх небажано використовувати для тривалого терміну закатування. Краще вжити консерви протягом року. Бляшані лаковані кришки ідеально використовувати для солінь з кислим маринадом. Для джемів і компотом можна брати вироби без лакового покриття.


Багаторазовими є гвинтові кришки. Вони використовуються виключно для банок з різьбленням. Кришки твіст-офф недорогі, для їх застосування немає необхідності купувати закаточну машину. При пошкодженні ущільнювального кільця краще не використовувати виріб, інакше заготовки зіпсуються.

Кришки з вакуумною системою закатування винайшли недавно. Виробники обіцяють їх тривале використання - до 200 закаток. Пристрій складається з кришок з клапаном і додатковим насосом. Звичайно, вони порівняно дорогі, але цей мінус покриває швидка окупність і можливість тривалого зберігання заготовок без втрати смакових якостей. Якщо така кришка містить пластикові елементи, для автоклава вона не підійде.

Найменш поширеними сьогодні є пластикові кришки. Їх небажано використовувати для тривалого зберігання продуктів, надлишковий тиск призведе до зриву кришок і псування продукту. Зазвичай пластикові елементи застосовують для варення або джему, велика кількість цукру в складі виключає високий тиск. Такий вид кришок категорично заборонено використовувати в автоклаві.


Які кришки дозволено використовувати в автоклаві


Щоб розібратися, чи можна використовувати гвинтові кришки в автоклаві або обов'язково бляшані, варто розібратися в процедурі автоклавування.

Для консервації в спеціальному пристрої підійдуть всі види кришок, крім пластикових. Сама технологія закатування проста, якщо слідувати рекомендаціям.

При закритті автоклава кришку можна закручувати з силою. Досить потрапити точно в різьбу і прокрутити в одному напрямку. Банки не повинні бути переповнені, а кришку потрібно закрити відразу після їх занурення в агрегат.

Вакуумні кришки безпечно і ефективно використовуються для консервації в автоклаві. Їх необхідно опустити на деякий час в гарячу воду. На вже готову банку потрібно встановити кришку, після чого притиснути насос і зробити кілька качків. Відбудеться герметизація і кришка буде надійно зафіксована. Слід не тільки зрозуміти, які кришки використовувати в автоклаві, а й не забувати про правила консервування. Важливо, щоб відстань між кришкою і вмістом банки повинно бути 1 см. Якщо воно буде менше, є ризик зриву кришок і втрати продукту. Разом з банками бажано використовувати притискні диски (касети). Вони допоможуть банкам витримати високий тиск, який виникне в процесі приготування консервів.

Читайте також:

Поділіться з друзями


06.06.2020